• MSWN

• Międzyszkolna Sieć Współpracy Nauczycieli

Zasadniczym zadaniem współczesnej szkoły jest rozwijanie kompetencji uczniów przygotowujących ich do życia w społeczeństwie informacyjnym. Rozwój kompetencji uczniów w tym zakresie powinien dokonywać się w nowocześnie wyposażonej szkole.
          19 lipca 2017 r. Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”.
          Celem programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkoły zgodnie z ich zdefiniowanymi potrzebami, podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii.
          Więcej:https://men.gov.pl/finansowanie-edukacji/aktywna-tablica/aktywna-tablica-zalozenia-do-projektu-programu-rzadowego.html

W dniu 4 stycznia 2018 roku została powołana Międzyszkolna Sieć Współpracy nauczycieli stosujących technologie informacyjno-komunikacyjne w ramach programu "Aktywna Tablica".

Szkoły, które będą uczestniczyć we współpracy:

• Zespół Szkół Sportowych im. kpt. ż.w. Konstantego Maciejewicza w Rewalu.
          • Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pobierowie.
          • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Trzebiatowie.
          • Szkoła Podstawowa nr 2 im. I Armii Wojska Polskiego w Trzebiatowie.
          • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Leonida Teligi w Niechorzu.
          • Publiczna Szkoła Podstawowa w Cerkwicy.
          • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stuchowie.
          • Szkoła Podstawowa im. Jan Brzechwy w Gostyniu.