• Oferta szkolenia dotyczącego wzmacniania kompetencji rodzicielskich

Oferta szkolenia dotyczącego wzmacniania kompetencji rodzicielskich w oparciu o  Kids Skills w Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach.

Opis warsztatów:

Program warsztatów oparty jest na założeniach Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach. Jako metoda KidsSkills, opracowana przez Bena  Formana, pozwala na wykorzystanie zdolności i umiejętności dziecka, oraz jego wrodzonej chęci uczenia się nowych umiejętności. Praca z rodzicem według tej metody to osiągnięcie założonych celów wychowawczych przy wykorzystaniu zasobów dziecka i jego chęci do osiągania sukcesów. Program dla rodziców nosi nazwę „Jestem z Ciebie Dumny”.

Prowadząc warsztaty, zgodnie z przedstawionym nurtem, wychodzimy z założenia, że każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Prowadzący zachęcą rodziców  do ćwiczeń polegających głównie na opracowaniu codziennych sytuacji związanych z wychowaniem dziecka, z uwzględnieniem pozytywnego rozwiązania. Sekret programu polega głównie na pozytywnym aspekcie zmiany. Każdy cel uczestnika zostanie przepracowany jako indywidualna metoda do wykorzystania w kontakcie z własnym dzieckiem.

Cele programu:

- Poprawa komunikacji w rodzinie

- Wzmocnienie więzi rodzinnych

- Pozyskanie skutecznych metod motywacyjnych

- Uzyskanie wiedzy na temat możliwości wspierania swojego dziecka

- Otrzymanie narzędzi do skutecznego reagowania na niepożądane zachowania

- Możliwość poznania przez dziecko własnych zasobów i umiejętności poprzez edukację rodziców

- Możliwość spojrzenia na problem z perspektywy dziecka

Czas trwania:  10 spotkań po 4 godziny dla jednej grupy rodziców

Szkolenie jest skierowane tylko do rodziców z gminy Rewal. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest złożenie deklaracji.

• Dane do przelewu

Dane do przelwu za opłaty:

87 9376 0001 0010 5457 2002 0001

Zespół Szkół Sportowych w Rewalu

72 -344 Rewal

• Konkurs "Moje mocne strony - mój sukces"

Konkurs "Moje mocne strony - mój sukces" - Obrazek 1

• UNICEF

Nasza szkoła znalazła się w gronie szkół które swoimi działaniami zdobyły prawo do umieszczenia na swojej stronie logo UNICEFu

UNICEF - Obrazek 1

• Informacja w sprawie dyżurów w Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Komunikat dla Rodziców